Postovani, imam 36g. I imao sam diagnozu infarkta miokarda tacnije ne znam to sada opisati tacno strucno ali ovako se desavalo da sam u poslednjih pet dana pre nego sam se licno obratio ambulantskom pregledu imao 4-5 puta pritisak u grudima koji je obicno trajao do 10 min. Za mene niti je bol niti nesto sto bi me zabrinjavalo ispostavilo se da je ipak dobro bilo sto sam se javio malo odugovlacio ali izgleda u 5 do 12 sto bi se reklo. Nalazi u krvi su pokazali da je problem srce uradjena mi je koronografija i ugradjen mi je jedan stent. Moje pitanje citajuci u poslednje vreme razne literature na kraju cini mi se da opet nista nisam vise saznao u vezi ovog problema po mojoj proceni do ove situacije je doslo zbog velikog psihickog stresa zatim uz to se dodaju i kilogrami da li se uopste ikada mogu izkljuciti tablete posle ovakvog zahvata i koliko je potrebno vremena ostaviti izmedju ovakvog zahvata i ponovnog ulaska u stresno podrucje za mene ovog puta je doskolovavanje koje mi je velikim delom i doprinela ovaj problem? Izvinjavam se sto sam ovako detaljno opsiran ali verujte jednostavno sam se nasao u zatecenom stanju (problemu) o kojem eto bas i nisam imao prilike razmisljati! Unapred vam se zahvaljujem na odgovoru i zelim vam svako dobro.

    Odgovoreno: 25. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Stres može biti samo okidač za ovakve doživljaje a suština cele priče je ateroskleroza. Faktori rizika su pušenje, masnoće u krvi, povišen pritisak, dijabetes. . . Ali stent je rečio problem na srčanoj arteriji koji ste imali i sada ste bezbedniji i zdraviji nego pre procedure. Život nameće nove stvari i niko vas ne može sačuvati od stresa, zato nastavite normalan život i aktivnost.