Postovani doktore, unapred zahvaljuem na odgovor. Ovako: imam 26 godina, visoka 165 i teska 73 (znaci imam dosta viska: ) vec nekoliko godina unazad mene brine jedan problem: imam neregularne preskacanje srce, to se desava kad sam u smirenom stanje, kad lezim, odmaram i sl. Desava se skro svaki dan po 2-3 puta. Primetila sam da mi kafa smeta i izbacila sam je, sada je malo bolje ali ipak to postoi. Inace pusac sam i hocu ostaviti bas zbog ovoj problem. Isto mi se desava da imam kratak dah, nekad mislim da nemogu uopste da disem pogotovo u letni period. Zadnje vreme mi se deseva da se budim nocu i cela trebam od tog lupanja srce. . . Telo mi drhti. . Traje nekoliko sekundi i umire se.: (bila sam kod lekara radila holter i sve u redu. Ekg jos nisam ali moja doktorica kaze da nema potrebe posto sam zdrave. (drugi nalaze krvi sve u redu) . Moja doktorica to sve prepisue ankvioznostu. . Ja tvrdim da ne patim od ankciznost, nisam pod stresa, nemam nikakve probleme. . Jes da sam malo nervozna osoba ali svi smo na neki nacin. Molim ve recite mi dali da menjam lekara. . Sta treba da ispitam joste? Sta bi moglo biti? Dal je opasno? Nekad imam osecaj da mogu dobiti infrakt. . Jer moguce? Hvala puno i pozdrav

    Odgovoreno: 19. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Za infarkt ste mladi i to je zadnja bolest koje se trebate bojati. Tegobe koje opisujete su verovatno ekstrasistole tj. Prevremene srčane kontrakcije. Ekg je neophodan da bi se identifikovala vrsta i tip ekstrasistola a onda se može odrediti i adekvatna terapija. Od dijagnostike samo ekg i holter.