Problem sa variranjem krvnog pritiska u toku dana povremeno imam poslednjih godinu dana. Uglavnom je normalan, a onda bude 170/100 ili 90/60. Vodim uredan porodicni zivot, vodim racuna o ishrani i fizickoj aktivnosti, ne pijem i ne pusim. Seks nedeljno x 2. Od lekova pijem prostamol uno x 1, cavinton x 3 /5+5+10/ i alfapres x 1. Svi nalazi su mi uredni. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 17. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Variranje krvnog pritiska je veoma teško kontrolisati jer se smenjuju periodi niskog i visokog pritiska, a što je često nepedvidivo. Ovakvo variranje se vidja u emitivnih osoba, sklonih burnijem reagovanju. Preporučuje se korišćenje sedativa, lekova brzog i kratkog delovanja.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #50366

    • Moj krvni pritisak varira 90/58 do 166/90, imam 79 god. U oba slucaja se osecam vrlo tesko, ovo se desava nekoliko puta dnevno. Doktor mi dao da pijem prilenap od 10 mg, uzimam 1/4 tablete kada prisak predje 140/85, za 1/2 sata pritisak padne na 90/58. Molim za pomoc. U napred zahfaln. Djura.