Postovani! Posle prelezanog im 02. 04. 2008 godinu dana nisam imao skoro nikakve probleme. Na samu godinu od pomenutog dobio sam vrlo jak napad u vidu ubrzanog pulsa (oko 130/min) pritisak je bio oko 140/90 ali tegobe su bile vrlo jake. Sve je proslo na terapiji amp. Bensedina i diklofena sa mojom svakodnevnom terapijom. Terapija mi je sledeca: (amiodaron 5+2+0, bromazepam2x1, dilcoran2x1, hemokvin plus1dn. , nebilet1/2, aspirin protect 1uvece dozivotno, cholipam20mg 1uvece) . Posle pozitivnog testa uradjena koron. I ugradjen stent "tsunami gold"27. 07. 2009 vec na otpustu pocinju tegobe u vidu skoka pritiska pa pad pritiska uradjeni markeri na im negativni, posle kor, koristim plavix. Od ugradnje stenta pa nadalje ne osecam nikakvo poboljsanje i dalje se javljaju bolovi u grudima i ispod levog podrebarnog dela pa koristim nitroglicerin. Tegobe su skoro svakodnevne i pocinju trnjenjem vrhova prstiju leve ruke (pretezno) , malaksavanjem oba stopala i hladjenje l. Ruke i obe noge da bi zatim pocela nelagodnost u grudima koja se siri na levu ruku pracena bolom od grudne kosti do podlaktice. 31. 12. 2009 sam radio t. Opt.: bruce protokol 25-125w koji je prekinut na pocetku 5. Step. Zbog zamora i atipicnog bola ispod levog rebarnog luka, stsegment nesignifikantnastdepresija od -0, 8mm uv6 puls78-125, ta140/80-150/80. Lipidogram solidan osim odnosa ldl-hdl 2, 4 na0, 9. Svakodnevno se bavim fiz. Aktivnoscu od 3-5km dnevno ali se stvarno ne osecam dobro. Molim vas za misljenje i savet. U napred zahvaljujem i izvinjavam se na opsirnosti. Pozdrav!

    Odgovoreno: 17. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Imali ste problem na koronarnim arterijama i on je rešen ugradnjom stenta. Test opterećenja nije pokazao da srčani mišić trpi ishemiju (test je negativan) . A vaše tegobe zaista ne liče na tegobe koje su srčanog porekla pa mislim da ih ne trebate vezivati za vaš kardiološki status. Nastavite sa fizičkom aktivnošću.