Postovani, imam 25 godina i poslednjih godinu i po dana svakodnevne aritmije, najizrazenije nakon obroka. Rezultati ekga, uv srca bili su normalni, ali je zbog subjektivnog osecaja (malaksalost, preznojavanje, bol u predelu grudnog kosha itd) predlozen holter ekg, na kojem je registrovano 7 ves i 100 sves. Nikakva terapija nije preporucena. Jasno mi je da nisam zivotno ugrozena, ali da li je moguce da ne postoji nikakvo resenje, s obzirom da se ni posle ovoliko vremena nisam navikla na te ekstrasistole? Hvala.

    Odgovoreno: 17. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Ako se aritmije javljaju posle obroka, onda je najlogičnija pretpostavka da ih izaziva nadimanje želuca nakon uzimanja hrane. Konsultujte gastroenterologa, moguće da bo terapija dispepsije pomogla u suzbijanju vaših tegoba.