Imam 35 godina 2 godine idem kod interniste ne osjecam se dobro. Zadnji nalaz sto sam radila ide ovako nalaz specijaliste kontrola tegobe perzistiraju u manjem obimu. Ta 165/100mm hg lab nalazi: kks-uredan nalaz, se 6/. Dg: ut ante th: lopril tbl a 10 mg 1x1 ujutro (uvece pp1/2-1) -----pijem 2 mjeseca ove tbl metropol tbl a 100 mg 2x1/4 ------pijem 2 godine ove tbl +spec. Nps-a unaprijed hvala. .

    Odgovoreno: 17. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Vi imate povišen rvni pritisak i lekovima se mora dovesti na nivo ispod 140/90mmhg. Sve preko toga je hipertenzija i utiče na vaše stanje. Znači, veće doze postojećih lekova ili promena terapije.