Postovani, zanima me da li je postoji povezanost izmedju srcanih aritmija i 'podignutog zeluca'? Obzirom da imam povremen ubrzan puls, uradila sam sve analize, zajedno sa holterom, koje su pokazale da je sve u redu. Moje pitanje proizilazi iz toga sto ponekad osecam napetost u predelu zeluca, koja mi smanjuje apetit, i u isto vreme ubrzani puls. Osecam potrabu nekako da spustim zeludac, jer imam i pottrebu za podrigivanjem. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 16. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Podignut želudac, kako vi kažete, zaista može da dovede do aritmija i to se dešava nakon obroka, pogotovu ako je obilniji. Ovaj problem je u domenu lečenja gastroenterologa.