Postovani, imam 35 god. I problem sa pritiskom koji varira. Uradila sam test opterecenja i na drugom stepenu mi je isti prekinut zbog pritiska 200/100, jake bolove u glavi i ostala sam bez daha. Dobila sam uput za dopler perifernih krvnih sudova. Holesterol mi je 7. 8. Doktori sumljaju na zapusenje krvnih sudova. Od lekova trenutno pijem atoris, loril, bromazepam, propranonol. Molim vas za vase misljenje posto sam jako zabrinuta. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 16. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Zaista ne verujem da sa 35 godina imate zapušene krvne sudove a interpretacija testa opterećenja se ne može vršiti izolovano. Soko pritiska tokom testa možda označava slabiju kondiciju a vidja se i kod gojaznih osoba. Atoris dobijate da obori holesterol. Varijacije pritiska su tipične za labilne osobe koje burnije emotivno reaguju.