Dana sam uradila eho srca. Doktor koji mi je uradio to snimanje kaze da mi je srca zdravo ali mi je ipak dao odredjene lekove da pijem neko vreme. Ja bi volela da mi vi malo detaljnije kazete nesto o mom nalazu. Napominjem da sam vam vec pisala, rekli ste da bi najbolje bilo da se obratim lekaru. (imala sam veliki stres, zbog iznenadne smrti svog oca, koji je umro od infarkta miokarda.) nalazi su: status, eupnoicna, afebrilna, normalne osteomuskularne gradje, kardijalno kompenzovana. Fizikalan nalaz na plucima, srcana radnja ritmicna, tonovi jasni, sumova nema, tenzija 110/70 mmhg. Abdomen mek, palpatorno neosetljiv, jetra i slezina b. O. Ekstremiteti bez otoka. Ekg sinusni ritam, fekvenca oko 90 u minuti. Normogram pq 120 mil/sek, bez znacajnih promena u st segmentu i talasima. Eho srca sa kolordoplerom aorta u korenu normalne dimenzije 24 mm, trivelarna, ocuvane separacije i koaptacije. Leva pretkomora normalne dimenzije 27mm. Leva komora normalne dimenzije kavuma i zidova (46/32) ivs 9mm, zz 8mm, ocuvane globalne sistolne funkcije, ef 68% , bez kriterijuma za prolaps, normalnog anterogradnog protoka, dobre koaptacije. Transmitralni protok uredan. Desne supljine izgledaju normalno. Pv i tv morfoloski i funkcionalno b. O. Perikard svetliji, bez raslojavanja, prisutne athezije donjeg zida. Dijagnoza hyperkinetski sy terapija proparanolol a 40mg, 2x1/2 neuro b12, jednu tableticu posisati (mesec dana) bromazepan po potrebi cardiopirin 1 tableta dnevno pozeljno je ako se tegobe nastave uraditi analize na viruse coxakie, adenoviruse.

    Odgovoreno: 16. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Hiperkinetski sindrom označava stanje u kome je srce na neki način ubrzano, pre svega zbog emotivnog statusa pacijenta. Propranolol bi trebao da uspori frekvencu srca ali ja mislim da će u dozi koju ste dobili uticati i na vaš pritisak. . Suština vašeg nalaza je da je sve u redu sa srčanim mišićem i da nemate razloga za zabrinutost. Ostali lekovi koje ste dobili su veoma blagi i manje bitni.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #49936

    • Dobar dan molim vas sta znaci Hiperkinetsko srce,baloniranje A2 segmenta PMK- a? Jel to opasno?