Postovani doktore ja sam pre 2 god uradila operaciju srca imam vestacki zalizak i 3 baj pasa, interesuje me rezim ishrane i fizicke aktivnosti????? Molim vas za odgovorom posto ovde ne postoje osobe koje mi mogu dati strucni savet oko toga. . . . . . Hvala

    Odgovoreno: 16. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Što se tiče ishrane treba da imate 5 obroka dnevno, voće i povrće u ishrani, riba 2 puta nedeljno, fizička aktivnost primerena vašim godinama, najbolje hodanje 3 do 5 kilometra dnevno. Ne preterijre sa slanim niti sa gaziranim pićima. Lekovi svakodnevno, najvažniji je farin (ili ekvivalent) zbog veštačke valvule.