Postovanje! Nedavno sam dobila nalaz holtera koji mi nije strucno pojasnjen od strane kardiologa, pa bih vas molila za pomoc. Naime, nadjena su 3 izolirana sves i 1 u paru, te jedan ves. Zabrinjava me to sto sam cula da su ves preskoci opasni i uglavnom se javljaju kada osoba ima neku srcanu gresku. U dijagnozi stoji sinusna aritmija. Zanima me zahtjeva li to kakvu terapiju? Najvisi izmjereni puls iznosio je 140/min. , a najmanji 48/min. Prosjek je bio 80 u minuti. Problem je sto se nisam tokom ta 24h bavila nekom teskom fizickom aktivnoscu, jedino sam malo dulje hodala (tada mi je i izmjereno 140 udaraca) , ali bojim se da je to malo previse za tu vrstu aktivnosti. Inace imam 23 godine i dijagnosticiran anksiozni poremecaj. Treba li me ovakav nalaz zabrinjavati, pogotovo s obzirom na taj 1 ves?

    Odgovoreno: 11. 01. 2010.

Komentari na pitanje: #49853

    • Štovani! Danas sam dobila nalaz holtera pa bih vas molila da mi pojasnite dijagnozu: osnovni ritam je sinusni prosječno 100/min, od 59/min do maksimalno 153/min. Verificirano 285 ves i 98 sves bez drugih poremećaja ritma. Nalaz je rađen pod terapijom isoptinom. Unaprijed zahvaljujem