Postovani! Moje pitanje je u vezi moje kcerke koja ima 17 godina. U poslednje vreme otprilike oko mesec dana desava se da joj povremeno bude lose tako sto oseti mucninu, onda pocne lagana drhtavica i malaksalost, i dobije bledu boju lica. To sve traje nekoliko trenutaka, ali ja sam strasno zabrinuta. Setila sam se kad se to desilo da joj izmerim pritisak i pokazalo se da joj je povisen naime imala je 143/87, a puls je bio oko 90, ja mislim da je to poviseno za njene godine. Inace oko 6 godina se bavila sportom igrala je odbojku, ali je pre izvesnog vremena prestala. Nakon toga malo se udebljala, a i dosta spava sto se meni bas ne dopada. Mozda je i to jedan od uzroka. Molila bih vas da mi date savet sta mi je ciniti, i da li je potreban internisticki lekarski pregled, i sta bi to moglo biti da ona ima takav pritisak i da ima te propratne tegobe, narocito me zabrinjavaju te nesvestice, bojim se da to ne bude i gore, moze li to biti zabrinjavajuce. Unapred vam se zahvaljujem, u nadi da cete mi odgovoriti i dati pravi savet. Zabrinuta mama pozdrav jelena djerdj

    Odgovoreno: 11. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Ja ne vidim da srce može biti razlog za tegobe koje opisujete, tim pre ako su pritisak i srčana frekvenca normalni. Možda proveriti šećer u krvi jer bi hipoglikemija mogla dati takve tegobe.