Posle manjeg sloga u oktobru 2009. Doziveo sam akutni srcani udar pocetkom novembra. U kamenici su mi uradili 5 stentova i rekli da je krvni sud koji snabdeva bubrege zacepljen 52% . . . . Sada je proslo 11 dana kako sam otpusten iz bolnice, ali pritisak i dalje ima velike oscilacije. . . 240/110th, bolove u grudima nemam, a kada pritisak skoci osecam vrtoglavicu i nelagodnost iza desnog uha. . . Nikada nisam pusio, pio niti imam visak kilograma. Sredinom 2009. Mi je otkrivena malo povisena masnoca i imam jedan bubreg manji, a kreatinin mi je povisen 183 (koji kazu dr da funkcionise) . Pijem redovno prepisanu terapiju pa vise ne znam sta se desava. . . Gde i kom doktoru se obratiti? S postovanjem, dragan arbutina

    Odgovoreno: 11. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Moguće je da ta sužena bubrežna arterija pravi ovakve skokove krvnog pritiska pa je moj predlog da se javite interventnom radiologu koji bi trebao proceniti da li se to može rešiti stentom.