Postovani, imam problema sa krvnim pritiskom vise puta u toku dana pritisak mi varira. Osecam bol u grudima, povremeno veoma jak. Imala sam pritisak 180/100, ali sam lekovima uspela da ga skinem na 120/80, ali nekad i ispod te granice. Danas sam imala pritisak 90/70. Uradila sam analizu krvi i svi rezultati su dobri sem povecanog holesterola koji je 7. 8. Molim vas da mi odgovorite sta vi mislite da treba jos da uradim. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 10. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Variranje pritiska tokom dana pravi ozbiljana problem u pokušaju da se drži u granicama normale. Te varijacije su najčešće posledica stresa ili emotivne nestabilnosti. Ako imate preko 40 godina zbog bolova u grudima uradite test opterećenja. Za povišen holesterol dijeta.