E ovako, moje pitanje je sledece. Da li je moguce da je bolest angina pektoris ukoliko je uradjen 7x ekg i svaki put je bio uredan, 2x radjen eho srca i oba dva uredna (jasni tonovi, sinusni ritam, bez suma, itd) , vadjen troponin (ili kako vec se zove) srcani enzim i bio je na 0 itd, rtg grudi uredan, radjeni jos neki srcani enzimi i bio je negativan, nesto kao ck i ck-mb ili tako nesto ne znam tacno. Ja imam bolove jako, jako slicne bas angini, medjutim niko mi nije do sada dao dijagnozu da je to to. E sada kolike su sanse, ili dal uopste postoje sanse da je koronalna bolest ili sve to moze doci usred jake psihosomatike? Tegobe su bol i stezanje na levoj strani i centralnom delu grudi, ponkekada i od ledja, kao i grcenje i bolovi vratnih zila, kao i blago gusenje. . . Molim za brz odgovor posto mi je bas potrebna pomoc, a ni sam nisam siguran da li da je trazim u psihijatriji ili kardiologiji. . .

    Odgovoreno: 10. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Prvo, bolovi koje opisujete ne liče na bolove koje izaziva angina pectoris. Ekg je normalan ali i ne mora da bude promenjen u nekih 15% pacijenata. Enzimi koje pominjete se odredjuju u infarktu i kod vas su uvek bili normalni. Eho je uvek bio normalan. Mislim da vaše tegobe nisu kardiološke.