Postovani imam pritisak koji se krece od 135 - 75 i 145 80 u zadnjih tri dana. Dal je to normalno za moje godine imama 17 musko sam. Pritiask sam mjerio jer sam osjetio tezinu u glavi i jer me uhvatilabila kao neka groznica i znojenje tabana neznaom od cega i nisam mogao da zaspim od jakog lupanja srca ne previse ubrzanog nego jakog. Inace sam prije radio preglede srca saaholterom ekg nista nije pronadjeno krv uredu.

    Odgovoreno: 10. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Sve preko 140 mmhg se smatra povišenim krvnim pritiskom i treba da se obara, pogotovu sa 17 godina. Ali, takav porast pritiska u vašim godinama je najčešće emotivnog karaktera i ekg i druge pretrage će biti u redu.