Poštovani doktore, molila bih vas za objašnjenje mog nalaza: tokom 24 h holter ekg-a se registruje sinusni ritam, min fs 53/min, max fs 132/min, srednja fs 71/min. Registruju se retke ves (106/24h) , pojedinačne, 1 bigeminija. Registruju se retke sves (3/24h) , pojedinačne. Bifazan t talas u v3. S poštovanjem.

    Odgovoreno: 10. 01. 2010.

Komentari na pitanje: #49701

    • Poštovani doktore,
      molila bih vas da mi rastumačite mišljenje holtera koje sam uradila pre tri dana. Obraćam vam se jer već duže vreme imam problema, pijem redovno terapiju ali holter uporno pokazuje iste ili slicne rezultate. Na ovom najnovijem holteru se pojavilo nešto novo, čega do sada nije bilo, a to je bigeminija. Tokom 24holter EKG-a se registruje sinusni ritam, min fs 57/min, max fs 138/min, srednji fs 72/min. Registruju se ceste ves (5614/24h), pojedinacne, 3 puta bigeminija.
      Unapred hvala!