Postovani, imam 26 godina. Prije tri godine dijagnostikovano mi je prolapsus valvula mitralis. Mada sam aritmije osjecala i mnogo ranije. Pored aritmije, koja nekad zna biti veoma cesta (20-30 puta na dan) nemam nekih vecih poteskoca. Samo sto se mnogo zamaram kada se penjem uz stepenice lili idem uz brdo. Terapiju koju sam pila nije mi odgovarala, jer mi je obarala pritisak koji je i onako prirodno nizak. S obzirom da planiram da imam djecu, interesuje me da li bi moglo doci do nekih komplikacija i koliko ova bolest moze da utice na trudnocu? Takodje, da li se bolest moze pogorsati ako ne koristim terapiju? Pozdrav!!!

    Odgovoreno: 10. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Prolaps mtralne valvule nije bolest koja može ugroziti trudnoću da sa te strane nemate nikakvo ograničenje. Takodje, neuzimanje lekove (koji inače nisu neophodni) neće ugroziti bolest ili dovesti do njene progresije.