Imam hipertenziju već 6 godina. Vrijednosti kp ne prelaze 150/90mm hg. Prije 8 godina urađena mi je histerektomija totalna, drugih bolesti nemam, pušim, bmi mi je 22, ne pijem alkohol. Imam ukupni holesterol 6, 1mmol/l, pijem enalapril 2x5mg. Da li mi preporučujete preventivno aspirin i u kojoj dozi. S poštovanjem,

    Odgovoreno: 09. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Preporučujem u dozi od 100mg dnevno: aspirin protect 100mg, cardiopirin 100mg, coras 100mg itd. Jedan od ovih oblika pod uslovom da nemate kontraindikacije koje se tiču želuc.