Imam 31 god. Aritmija mi se pojavila pre tri godine, obavio sam odmah sve analize. . . Lekar je rekao da moram prestati pusiti, piti i moram vezbati, moram napomenuti da radim tezak stresan posao (radim kao prof. Puno citam pisem, radim) . . . . Pio sam par dana propanol nakon toga mi je lekar dao bedoksin i sve je bilo ok, aritmija se pojavila jos dva puta jednom je to bila posledica alkohola i ona je prestala nakon upotrebe bedoksina. Nakon toga sam poceo vezbati u teretani, trcati, ostavio sam cigarete. . . Lekar mi je uradio dva puta ultrazvuk prosle godine i srce je bilo ok, medjutim meni srce preskoci ponekad kada trcim ili vezbam (najcesce je rec o 1 do 3 preskoka) - (inace broj otkucaja na traci za trcanje je od 140 do 167 pri maksimalnom naporu, u stanju mirovanja krece se u normali od 60-80 u min. Krvni pritisak je uglavnom u normali 120-80, premda ume nekad otici i na 130-85) , nakon jednog trakvog preskoka odmah sam otisao kod kardiologa on mi je rekao da mogu da veybam koliko hocu. . . Ono sto mene zanima jeste to da li po vasem misljenju da nastavim s vezbanjem? Te koliko ove aritmije mogu biti opasne, narocito pri veybanju? Da li one mogu biti posledica psihe (zaboravih reci da sam vrlo cesto stegnut kad krenem da trcim i ume vrlo cesto da me uhvati strah, priznajem da sam hipohondar) . Inace sada ne pijem nikakve lekove. Molio bih vas da mi odgovorite u sto je brzem vremenksom roku?

    Odgovoreno: 10. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Mislim da možete i trebate nastaviti sa vežbanjem. Vi mi u stvari niste napisali koja je vrsta aritmije u pitanju pa ne mogu da vam odgovorim da li je opasno da se javi dok vežbate, ali do sada se nikada nije javila na taj način i u to vreme. Aritmije mogu biti posledica stresa ili psihe, kao što kažete. Strah je loš saradnik i probajte da ga elimišete.