Postovani dr. , molio bih vas da mi pomognete u vezi jednog pitanja. Imam 31 god. 190cm/115kg. Krajem decembra 2009. God. Sam na bio na sistematskom pregledu a izmedju ostalog i kod doktora interne medicine. Tom prilikom mi je konstatovan negativan t u d3, avf. (ta 130/85mmhg, fr 63/min.) . Zamolio bih vas da mi date misljenje sta bih trebao da uradim jer mi je doktorka koja je radila pregled rekla "da taj negativa t u d3 nije tako strasan" ali da moram da obavim dodatne analize u vezi sa tim. Preporucila je ultrazvuk srca i test opterecenja. Kao i to da za dva meseca ponovim ekg. Zbog prirode posla kojim se bavim veci deo dana sam u automobilu pa mi se desava da nemam vremena ni za kakvu vrstu fizicke aktivnosti. U poslednjih mesec ipo dana sam prilikom merenja pritiska video da mi puls ide i do 125 i da se lakse zamaram. Da li to treba pripisati fizickoj neaktivnosti ili to moze imati neke veze sa rezultatima na ekg-u. Unapred zahvalan, zoran

    Odgovoreno: 10. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Za početak imate dobar višak težine. T talas je najvarijalbiniji deo ekga i sam se ne može interpretirati u smislu koronarne bolesti. Može se videti upravo kod gojaznih ljudi sa većim trbuhom. Pre svega trebate da radite na smanjenju težine što bi sigurno popravilo i vašu kondiciju. Nadjite način i vreme za vežbanje.