Ja bih da se izvinim pre svega jer mozda moje pitanje nije stiglo amozda niste imali vremena da odgovorite al ok evo da ponovo postavim pitanje naime moj otac je operisan pre 1god i 11 meseci, ugradjena su mu dva bajpasa na glavnoj arteriji pre toga je imao dva stenda do sada je redovno koristio terapiju i ve je bilo ok hvala bogu l od pre 10 dana prestao je da koristi terapiju ne uzima nista pa me zanima kakve posledice bi mogao imati sto se zdravlja tice unapred vam zahvaljujem a terapija koju je uzimao je sledeca sortis od 20 mg. 1x uvece samo, zatim monizol 2x dnevno, presolol 3x/pola, i aspirin 1x dnevno uz jelo dzivotno, inace ima 64 god.

    Odgovoreno: 21. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Treba da nastavi da pije aspirin stalno, a ostale lekove prema savetu kardiologa. Nema razloga da prestaje sa terapijom. Naravno da se mogu javiti posledice, i na nativnim arterijama, i na graftovima.