Postovani srednjoskolac sam imam sedmnaaest godina, pritisak se krece od 130 sa osamdeset do 125 sa sedamdeset pet u tom razmaku kada god izmjerim. Imam ponekad probadanje u predjelu srca i ispod rebra. Radio sve preglede ekg holter 24 ultrazvuk, stitnu, krvnu sliku, sve uredu, a kada sjedim kada sam zanci u sjedecem polozaju ili malo vise naget prema napred onda mi se desava kao da mi zaleprsa nezz dal je srca ali ja izgubim nakratko dah i moram duboko da udahnem. Ako su ekstrasistole kaoo da nisu otkrivene pre na pregledima. Inace trci na fizickom u skoli iidem na termine. Nezz sta je ali me brine. Moze li nesto drugo da pravi te slicne tegobe kao da su ekstrasistole. Hvalal unapred

    Odgovoreno: 10. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Krvni pritisak je u granicama normale a tegobe koje opisujete zaista liče na ekstrasistole. One ne moraju biti stalno prisutne i zato se ne registruju. Pomogao bi holter od 72 sata. Mislim da nema razloga za brigu.