Poštovani, pre par dana sam imala cudne simptome kao što su vrtoglaica, bol u očima, glavobolja u predelu slepoočnice i potiljka. Nisam pridavala tome veliki značaj pošto sam inače meteropata i imam glavobolje pred skoro svaku promenu vremena. Međutim posle tri dana obratila sam se lekaru i konstatovan je povišeni krvni pritisak 150-90mmhg. Takođe me je pregledao oftamolog i sa te strane sve je u redu. Sutra dan pritisak mi je bio 130-75mmhg. Interesuje me da li je moguće da mi se poviseni pritisak javio kao meteoropatska reakcija, obzirom da sam oduvek imala nizak pritisak? Hranim se prilično zdravo, ne jedem masnu hranu kao ni slanu. Imam 28god i ova dijagnoza me je malo zabrinula pa mi molim vas recite koliko dugo treba neko da ima povišen pritisak da bi se reklo da boluje od toga? Puno vam hvala

    Odgovoreno: 10. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Povičen krvni pritisak se može javiti kao meteoropatska reakcija a vaš pritisak nije bio preterano veliki. Potrebno je razjasniti da li imate povišen pritisak zaista a za to je potrebno da svaki dan narednih par nedelja merite pritisak 1-2 puta dnevno. Ako dominiraju vrednosti preko 140/90mmhg potrebna je terapija.