Postovani! Vec sam vam se ranije obracala. Da li mozete da mi kazete nesto o mom stanju koje cu vam u daljem tekstu izneti? Svakako planiram da se javim lekaru. Naime u pubertetu sam osecala neko lupanje srca i pri odlasku kod lekara konstatovan mi je sum na srcu ali nista strasno kao trebalo bi da prodje posle puberteta. Sada imam 28 godina, majka sam, i u poslednje vreme ponovo osetim iznenadan udarac u grudima, nesto kao neko kratko podrhtavanje, praceno gubitkom daha. Moram da kazem da mi se cini da imam i problem sa nepravilnim disanjem, da nekazem da u nekom momentu, a u glavnom kad osetim to lupanje srca, kao da sam zaboravila da disem. Prosto neznam kako bih vam to drugacije objasnila. Sve to se desava kada naglo ustanem i krenem da radim nesto istog momenta. Nadam se da sam uspela da vam pojasnim. Takodje godinama unazad patim i od glavobolja koje se javljaju nekoliko puta mesecno ili nijednom, od cega zavisi ni sama neznam. Molim vas za savet i misljenje, unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 05. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Tegobe koje opisujete su ekstrasistole, prilično sam siguran u to. Da bi bili sigurni treba ih snimiti ekgom i identifikovati ih da bi se mogle i tretirati ako je potrebno.