Vec mesec dana imam vrlo visok krvni pritisak 200/120 svakog drugog dana i pored uzimanja terapije tri puta dnevno (prilinda 5mg, konkor 5mg, norvasc 5mg) pritisak obicno nocu odlazi do 200. Ekg i ultra zvuk srca su u redu. Krvna slika je u redu (holesterol i secer) . Sta treba dalje preduzeti

    Odgovoreno: 05. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Menjati lekove i doze postojećim lekova dok se ne nadje kombinacija koja će biti efikasnija od postojeće. Možda i traganje za sekundarnom hipertenzijom (pregled bubrega i nadbubrežne žlezde) .