Poštovani, pre dve nedelje mi je urađena kateterizacija na ikvb, sremska kamenica i predložena je opreacija 3 baj-pasa, jer su i leva i desna arterija začeplene od 85% do 100% na razlišitim mestima. Operacija nije mogla da se izvrši zbog hipotireoze i predlog je da se sačeka 5-6 nedelja da se sredi štišna žlezda. Međutim, konzilijum lekara je predložio ugradnju stentova da bih verovatno preživela lečenje štitne žlezde, jer sam se sve lošije osećala. Pre nedelju dana drugi doktor mi je ugradio dva stenat na levoj arteriji gde je začepljenje bilo 95% i 99% . Doktor koji mi je ugrdio stentove savetuje da se operacija ne sme vršiti godinu dana. Moje pitanje glasi da li je to tačno? Unapred zahvalna na odgovoru, natalija.

    Odgovoreno: 29. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Termin od godinu dana je zato što toliko traje uzimanje plavixa bez koga bi se stentovi zapušili. A uz taj lek se ne sme operisati jer bi pacijent obično krvario što bi ga moglo ugroziti tokom operacije. , i zato ste dobili savet i objašnjenje za godinu dana. Ima još nešto, ako za tih godinu dana nemate tegobe, preispitati indikaciju za operaciju.