Postovani, imam jedno veoma kompleksno pitanje za vas. Imam problema sa zdravljem vec 3 meseca skoro. Radio sam gomilu testova i svi su u najboljem redu, osim sto imam refluks prvog stepena. Medjutim mene pored bolova u grudima, u dodnjem i srednjem delu grudne kosti, prate i blagi bolovi preko cele leve strane grudi. Ponekada se javi i blago pecenje u tom levom delu grudi. Taj bol u sredisnjem delu grudne kosti je obicno pojacan i promenjen na dodir. Ponekada me bol uhvati i u ledjima. Uz sve to me prati blaga malaksalost i ponekad dosta otezano disanje. Napominjem da sam radio mnogo testova, vadio srcane enzime, radio 3-4 ekg srca, rtg srca i pluca, eho srca na vma kod kako kazu renomirane doktorke, vadio krv na koksaki i na stitnu zlezdu. Sve u najboljem redu, a ja vec 2-3 meseca ne mogu da se pomerim iz sobe, sto za mene od 21 god predstavlja stravican psihicki pritisak. Stvarno sam ostao bezidejan, sta dalje da ispitujem i da li uopste postoji nesto sto moze takav bol uzrokovati a da nisam ispitao vec. Jos da kazem da je bol u tom sredisnjem delu grudi prilicno konstantan i da traje poprilicno dugo, sa blagim promenama pri dodiru. Hvala na vremenu, darko, pancevo

    Odgovoreno: 02. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Ono u šta sam siguran je da bol koji imate nije srčanog porekla. Ta osetljivost na dodir zaista ne može biti srčanog porekla, što je po meni odlična vest. Konsultujte pulmologa ili orl specijalistu (traheja, larinks??) .