Imam poremećaj srčanog ritma tkz. Ves u velikom broju, hašimotov titeoditis, trombofiliju. Lekar koji me leči mi je pošto ne reagujem na medikamentnu terapiju a bilo ih je više kombinacija predložo ablaciju srca kako bi mi pomogao da malo kvalitetnije živim. Interesuje me da li pored ovoh dodatnih dijagnoza postoji mogućnost da se ta metoda odradi i koliko bi ista bila uspešna?

    Odgovoreno: 29. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Ako bi se ablacija radila zbog ves (ventrikularne ekstrasistole) po mom saznanju ta procedura nije previše uspešna. Osim toga ostale dijagnoze bi imale uticaja na to da li bi uopšte bili upućeni na takvu proceduru. Centri za tu vrstu procedure su u beogradu i novom sadu.