Poštovani bolujem već 6-7 godina. Na vma lečen od 24. 08. 09-04. 09. 2009. Ehokardiografija: ef 60% . Edd 6. 1esd 3. 8. Test opterećenja: pozitivan za ibs. Selektivna koronarografia: prikazane sve granekoronarni art. Ina njima nema oprokksimalnih stenoza, leva je dominantna. Dg: mikro vaskularna bolest srca. Dg i 10 hypertenzio art. Oscilatooria. Hypertrigliceridemia. Th: zobox 5mg. 1/2dilatrend 6. 251×1fenolip 160 uz obrok. Andol 100 1×1. Ja se i dalje osečam loše. Baš sam večeras imao napad u smislu bolovi u lopaticama ispod leve miške prema srcu, malaksalost dezjorentisanost nelagodnost retka stolica znojenje po čelu. Pritisak-140-93. Molim vas šta da radim. Mnogo hvala

    Odgovoreno: 02. 01. 2010.
    • Poštovani,
      U nalazima koje ste poslali zaista nema elemenata da su vaše tegobe srčenog porekla. Treba držati holesterol i trigliceride u granicama normale, lečiti hipertenziju, ali vi znate istinu o krvnim sudovima srca koji su dobri!. Vaše tegobe takođe ne liče na tegobe srčanog porekla.