Postovani, koristila sam lopril h ali se pritisak snizavao medjutim otok na nohama je ostajao isti, pola tab. Loprila od 10 koji sam pila nije bio uvije dovoljan, posjetila sam kardiologa uveo mi je 1/2 enap h od 5 mg, betablokator bisocor 1/2 od 5 mg, tab. Protiv masnoce atoris, aspirin protek, dolaskom kod ljekara pritisak je bio 140 sa 90, nakon opterecenja je skocio na 190 sa 105 i otkucaji srca su se osjetno povecali te je stoga dao betablokator, ja nisam pomenula da koristim zoloft, ali evo nakon dva dana primjecujem da je pritisak osjetno nizak oko 100 sa 90 a otkucaji srca u sjedecem polozaju su oko 56 do 58, mijenja se. . Sta preduzeti. . . ? Moj ljkear je na putu i ne mogu kontaktirati pa bih molila upute. . Dal cekati da se organizam privikne i stabilizuje ili vec nesto mijenjati. Hvala unaprijed i s postoivanjem. . . .

    Odgovoreno: 02. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Samo vaš doktor može menjati terapiju, savete ovog sajta treba baš tako i shvatiti. Odgovori na vaša pitanje ne mogu zameniti lekara.
      pritisak se treba dovesti do nivoa ispod 140 sa 90mmhg, očito je da ste burnije reagovali na novu kombinaciju lekova.