Postovani, na ultrazvucnom pregledu srca konstatovano mr 1/2+, sta to znaci? Da li je opasno? I da li se moze zaleciti zauvek? I da li su vrednosti edv=118, 4 ml esv=47, 2 ml u granicama normale (godine 26 visina 180 tezina 70)

    Odgovoreno: 02. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Mr je mitralna regurgitacija tj. Krv se vraća iz leve komore u levu pretkomoru. To vam u ovim godinama sigurno ne pravi tegobe ali je nalaz zbog koga bi trebali raditi eho srca jednom godišnje. Ostali parametri su u granicama normale.