Imam 26 godina i imam perikarditis (perikarditis acuta) . Pusio sam paklu i po pre nego sto sam saznao. Sad sam smanjio na 5-6 cigareta na dan. Da li moram skroz da ih ostavim? Koliko je opasna bolest? Da li ostavlja posledice?

    Odgovoreno: 02. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Perikarditis je upala srčane maramice i cigarete nemaju nikakve veze sa tim. Treba pratiti proces izlečenja a posledice mogu biti srastanje listova srčane maramice što dovodi do pojave ekstrasistola.