Postovani,
    Od decembra meseca imama nekada jace nekada slabije extrasistole.Nekada su vezane i traju 5 minuta nekada idu u razmaku od po minut.Privatni kardiolog mi je posle ultrazvuka srca napisao dijagnozu Arrhythmia extrasystolica per anamnesis(I 49).Nije mi davao detaljnija objasnjenja a ja ne znam ni sta je to.Rekao mi je da pijem 300 mg magnezijuma dnevno i mnogo stenje.Dosta reagujem na promene vremena i kada je napolju vlazno ucestalije su mi tegobe.
    Molila bih Vas da mi kazete nesto vise o ovom poremecaju.
    P.S. Da napomenem rezultati krvi su mi odlicni kao i rezultati hormona stitne zlezde.

    U napred zahvalna

    Odgovoreno: 30. 04. 2008.
    • Ako su u pitanju ventrikularne tj.komorske ekstrasistole onda će magnezijum imati efekta. AKo ekstrasistole nisu vidjene na EKG-u ili Holteru onda je terapija data napamet i treba videti tip ekstrasistola.