Poštovani, zbog mučnine, gušenja i ubrzanog srčanog rada javila sam se u shmp gde su evidentirani sledeći podaci: respiracije: 39/min, ekg: sinusna tahikardija, normogram, sf. 157/min, bez promena u st segmentima i t talasima, ta: 36/90m. 106mmhg. Nakon terapije došlo je do normalizacije stanja. Po preporuci lekara uradila sam holter monitorning i nalaz je: ukupno registrovano 136265 qrs kompleksa, sinusni ritam prosečne srčane frekvencije od 92/min, max 152/min i min 65/min tokom sna. Registruju se 2 ves, pojedinačne, unifoklane. Registruje se 12 sves. Registruje se 28 epizoda psvt i 158 epizoda tahikardije. Nije bilo pauza dužih od 2. 5 sekundi. Nije bilo promena st segmenta. Hormoni štitne žlezde su u redu, kao i krvna slika. Rezultate citomegalo i koksaki virusa očekujem za tri nedelje. Napominjem da redovno uzimam nifelat 2x12, 5mg i resochin 2x1. Da li je potrebno uraditi neka dodatna ispitivanja i da li preporučujete neku terapiju? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 02. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Osnovno je saznati razlog za ubrzan rad srca. Holter pokazuje da ste imali puno napada ubrzanog rada srca pa mislim da bi se trebali javiti nekom od centara koji rade elektrofiziološka ispitivanja a to su instututi u sremskoj kamenici, dedinje i klinički centar srbije.