Postovani doktore, molim vas za savet po pitanju koriscenja leka propafen 150 mg 2x1. Naime imam aritmiju apsolutu i jedini lek koji je uspeo da je smiri je gore navedeni lek. Medjutim ja posle unosenja tog leka imam bockanje po telu slicno svrabu. Sta bih mogla koristiti da neutralisem ovaj strasno strasno los osecaj koji je jos i pracen grosnicom. Napominjem da imam i hipertireozu, na dijalizi sam 10 godina i imam nizi pritisak 110/70, pa su zbog toga mnogi lekovi iskljuceni po pitanju lecenja aritmije apsolute. S postovanjem

    Odgovoreno: 02. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Ako imate nuspojave leka onda je vrlo teško savetovati nastavak terapije sa njim. Ima alternativa, pre svega beta blokatori, ali kako imate hipotenziju, samo male doze bi bile upotrebljive. Amiodaron ne ide zbog bolesti štitaste žlezde. Moguće je koristiti e verapamil ali je on manje efikasan. Konsultujte sa sa centrima koji rade ablaciju plućnih vena zbog apsolutne aritmije (dedinje, kc srbije) jer je i to moguća terapija.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #48781

    • soldat mirjana 17. 12. 2010.

      Moja kcerka ima 14 god. I pocela je piti propafen, jel mi mozete reci dal ima stetna dejstva? Hvala unaprijed