Pitanje za kardiologa postovani, da li preporucujete upotrebu digitalnih aparata za merenje krvnog pritiska osobama koje imaju aritmiju? Da li nepravilan srcani ritam moze uticati na tacnost merenja ovim aparatima? Srdacan pozdrav!

    Odgovoreno: 02. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Nepravilan rad srca (pre svega ekstrasistole) zaista mogu uticati na kvalitet merenja ali pre svega na frekencu tj. Broj otkucaja u minuti, a što se tiče pritiska ne bi trebalo da imaju neki veći uticaj.