Poštovani doktore Perišicu,pre 18 meseci otkriven mi je koksaki virus b grupe CB1-1:64 CB2-1:16 CB3-1:1024 CB4-1:1024 CB5-1:512.Ja mislim da virus imam već 8 godina jer sam tada kašljala 6 meseci i niko nije znao razlog tom kašlju,malo posle toga počela sam da osećam zamor ali sam mislila da je to od posla,sve do pre18 meseci kada sam imala 200 otkucaja u minutu iz čista mira mi se to desilo, krenula sam na ispitivanje i otkrili su mi virus na Torlaku. Pijem beta blokator "sotalex" 2x1/2 i dalje se loše osećam a pritisak mi pada i na 82/42.Doktori u Kraljevu kažu mora tako trpi ali ja neznam do kada više jer sada mi se javlja i bol u grudnom košu.Tri dana nisam pila tablete jer sam nosila holter jedva sam izdržala puls mi je išao i do 170 u minutu bez ikakvog napora samo dok ustanem sa kreveta skače i na 130 a to jutro pred skidanje holtera jedva sam se popela na prvi sprat tada je puls bio 170 i javio mi se neki cepajući bol u grudima,radili su mi tada EKG i kažu nije ništa strašno ako nešto osetiš javi se u hitnu.Još uvek čekam rezultate od holtera još ga doktor nije pročitao.Noge me puno bole (listovi),pre neki dan sam osetila jak bol u nozi nalik grču ali nije grč i videla sam jedan čvorić na desnom listu veličine 2x2 a to mi se desilo i pred Novu godinu tada sam imala 2 čvorića i mislim da se to povuklo, ali bojim se neznam šta bi to moglo da bude.Doktorka mi je prošle godine kad sam se požalila da me bole noge rekla da mi stradaju krvni sudovi ali bez ikakvog ispitivanja je to zaključila.Imam 36 godina,pušač sam(nažalost).Molim Vaše mišljenje po drugi put Vam

    Odgovoreno: 02. 05. 2008.
    • Prisustvo virusa ne može da opravda tegobe koje Vi opisujete. Niste poslali ultrazvuk srca koji je važan nalaz jer bi pokazao da li postoje znaci oštećenja srca. Čvorići koje opisujete su možda na venama??? Pošaljite zajedno nalaz ultrazvuka srca i Holtera.