Već par dana unazad, mojoj mami se pritisak kreće od 150/90 pa do 140/90, međutim problem je u tome da zbog njega ima glavobolje, a da prilenap od 10mg nije dao nikakve efekte, od juče pije monopril 10 mg na 24h. Rekla bih da daje željeni rezultat, pritisak je pao na 130/80 ipak me brine što to nije trajno stanje, već se isti promeni za nekih 5-6 sati i opet je 140/90. Pa vas zato molim da mi nešto više kažete o stanju koje me jako zabrinjava, i da li je možda ipak potrebno uključiti diuretike, i da li se za neki dan, uz redovno korišćenja monoprila može očekivati stabilizacija maminog stanja. Pozdravi i zahvalnost od goce.

    Odgovoreno: 17. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Novoizabrani lek čini dobro vašoj majci, međutim kako ktvni pritisak i dalje oscilira bilo bi neophodno uvesti još neki lek iz grupe antihipertenziva. Javite se ordinirajućem lekaru koji će shodno godinama vaše majke i vrednostima krvnog pritiska, kao i kada dolazi do skokova, odrediti najadekvatniji lek.