Doktore, imam 16 god. . . . . 186cm 78kg treniram fudbal. . . . Zanima me, ja odem kod lekara oni mi izmere pritisak i kazu da je sve u redu. . . Medjutim kad ja merim kod kuce uvek mi je visok 150-70. . . . . Sta da radim. . . . Ekg je uredan. . . . Da li uzrok neki stres ili mozda pubertet. . . I sta dadje da radim??? Da li smem da treniram i dalje?????

    Odgovoreno: 17. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Vrednosti krvnog pritiska koje ste naveli nisu normalne ni za osobe starije od vas a kamoli vaš uzrast. Javite se ordinirajućem lekaru koji će odlučiti o početnoj terapiji i potrebnim analizama ili vas uputiti kod interniste-kardiologa.