Pocetkom godine imao sam 92kg. Pritisak 170-110, i nocu se plasio da zaspim jer srce prestajalo da radi. Bio kod lekara pa dobio prilindu, presolol i colipan. Pocetkom marta meseca ostavio duvan pa mi bilo bolje i prestao da pijem lekove. Trenutno imam 110kg jer kako sam ostavio duvan kao za zamenu malo pojacao chranu, i bez obzira da sam tezi sa kilazom ipak se bolje osecam. Mada poslednjih dana me dosta boli leva strana dali sam pogresio sto sam prestao sa terapijom bez obzira sto mi je bilo bolje? I zbog cega moze da me boli leva strana?

    Odgovoreno: 17. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Morate uzimati propisane lekove. Tegobe koje osećate prijavite svom lekaru koji će doneti odluku da li je potrebno dalje ispitivanje od strane kardiologa. Dalja redukcija telesne težine može biti samo od koristi i pohvalno je što ste ostavili duvan.