Postovani doktore Perisicu, moj teca je imao infarkt srca pre otprilike mesec i po dana. Ugradjen mu je jedan stent i receno mu je da je srce osteceno sa spoljne strane. Nekoliko dana nakon toga, po izlasku iz bolnice imao je visok krvni pritisak, ali se sada stanje stabilizovalo. Medjutim, veci je problem sto je on stalno neraspolozen i stalno razmislja o svojoj bolesti i zivi u strahu, pa je nekako tuzan, a inace je vrlo raspolozan i saljiv covek. Kako da mu pomognemo? Da li ima realan razlog da se toliko plasi? Molim Vas, pomozite! Hvala Vam puno i srdacno Vas pozdravljam.

    Odgovoreno: 02. 05. 2008.
    • Nakon ugradnje stenta on je sigurno zdraviji nego što je bio. Ono što bi trebalo da primeti je da sada može fizički više da izdrži bez tegoba, a oštećenje srca je nešto sa čime se more živeti. Možda treba konsultovati psihijatra???