Nakon uradjene dve koronarografije i ugradnje cetiri stenta, moja majka je vracena na kucno lijecenje. Medjutim, i poslije mjesec i po dana ona ima velike oscilacije u vezi sa pulsom (oko 100) - dok je pritisak dosta nizi nego sto je bio prije koronarografija. Uprkos tome, doktor joj preporucuje da nastavi da pije lijek koji joj tako jako snizava pritisak, medjutim, kad god ga popije pritisak joj drasticno opada, te da ima jake smetnje zbog toga.

    Odgovoreno: 15. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Lek je verovatno neki beta blokator i ta grupa lekova je indikovana u pacijenata koji imaju anginu pectoris u bilo kom obliku. Preporučujem da sa doktorom nadjete najmanju dozu koja ne kompromituje pritisak.