Postovani, imam 16 god. . Odlicna fizicka utreniranos, treniram fudbal. . . Puls 60-80, tokom velikog fizickog napora ne preko 140. . . . Zanima me osecam kao da mi srce preskoci ostanem bez daha na 1-2 sekunde posle se sve vrati u normalu (to mi se desi jednom u 1-2 meseca) , radio sam ekg tokom pregleda vezanih za fudbal i sve je u normali. . . Na internetu sam procitao da se ta bolest naziva ekstrasistole (takve simtome imam) i da je bezopasna. . . Zanima me sta da radim. . . Inace pritisak mi je 130-70 (retko 140-70) . . . Da li smem da treniram? I da li je uzrok ekstrasistole mozda pubertet?. . . Ne pusim, ne pijem i zdravo se hranim. . . Unapred zahvalan na odgovoru

    Odgovoreno: 17. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Ekstrasistole tj. Prevremeni srčani udari u tvojim godinama sigurno ne predstavljaju znak bolesti, a razlog za njihovo nastajanje može biti velika fizička aktivnost, obilno znojenje, premor, napetost. . . Nastavi sa sportom bez straha.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #48212

    • Postovani, imam jedan problem sa srca. . Pre nekoliko godina oko 5 godina imala sam hronicnu anksioznost prepracena sa velikih i hronicnih napada panike. . Prije toga sam bila veliki pusac cigareta i radila u internet cafe, tokom nocu, pila alkohol ne mnogo ali sam ga konuzmirala u tokom nocne izlaske i sl. . Vazno mi je da napomenem da sada imam 30 godina, sada vodim sasvim normalan zivot, ne pusim, ne pijem, uspela sam da stavim anksioznost pod kontrolu, ali kao posledica tome sam vrlo nervozna i imam ekstrasistole, javljaju mi se nekoliko puta u mesecu, najcesce kada sam nervozna, i prije mesecni ciklus. . Uradila sam mnogo puta ekg ali nikako da ih registrira. . . Ne znam sta da radim, razgovarala sam sa lekarom rekao mi je da nije mnogo strasno i da je to normalna pojava kod mnogo ljudi, ali mene ipak brine jer sum mnogo neprijatne i normalno ja kao veliki panicar javlja mi se strah. . . Molim vas za savet