Patim od povišenog pritiska i uzimam lek presolol sa kojim držim pritisak pod kontrolom, medjutim dodju periodi kada ujutro imam visok pritisak oko 150/105 i pored uzimanja terapije, koji se tokom dana normalizuje. Zanima me zbog čega se to dešava, kada uveče imam normalan pritisak 130/85. Nisam gojazan ali je moja mama imala slične probleme, pa verujem da je to nasledno.

    Odgovoreno: 13. 12. 2009.
    • Poštovani,
      U tim situacijama trebate da imate i drugi lek kojim bi smanjili pritisak na normalne vrednosti, poput kaptoprila, eventualno sedativ ili diuretik, neka odluči vaš doktor.