Postovani doktore perisicu. Molim vas objasnite mi sta znaci na ekg zapisu 1100 sinus rhithm 1574 with frequent ventricular premature complexes 2440 incomplete right bundle branch block 4164 t wve abnormality, possible anterior ischemia 9150 ** abnormal ecg **. Pre dve godine uradjen mi je trostruki baypass. Holter bez st depresije i 3600 singl ves ostalo u granici normale. Unapred zahvalan gasa

    Odgovoreno: 13. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Ta interpretacija ekg-a koju izbacije sam aparat nije preterano precizna, ali evo objašnjenja toga što ste pitali.
      sinus rhithm 1574 with frequent ventricular premature complexes -- učestale ventrikularne ekstrasistole
      2440 incomplete right bundle branch block -- qrs kompleksi po tpipu inkompletnog bloka desne grane
      4164 t wve abnormality, possible anterior ischemia 9150 -- znaci angine pectoriss na prednjem zidu leve komore