Postovani, mom ocu je konstantno povisen puls. Oko 100 otkucaja. Nekada i malo vise. . 120. . U stanju mirovanja. A pritisak mu je normalan, za njegove godine (55) cak i nizak. Ne pusi, ne pije kafu, niti ikakve lekove. Da li je to alarmirajuce i sta bi mogao da bude uzrok tome?

    Odgovoreno: 12. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Taj puls jeste viši nego što bi bilo optimalno, možda je niži pritisak delimično uzrok tome. Neka se javi kardiologu da vidi morfologiju srca (eho) i da pokuša sa malom dozom beta blokatora da uspori i smanji srčanu frekvencu.