Imam 73 godine. Normalne telesne tezine sam. Dve nedelje imam povisen pritisak 164/70, posle uzimanja leka spadne na 130, imam glavobolje. Inace sam uvek imala izuzetno nizak pritisak. Zanima me zbog cega se ovo desava? Unapred hvala. . .

    Odgovoreno: 10. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Pritisak se menja sa godinama pre svega zbog sklerotičnih promena na aorti koja postaje smanjene moći da se kontrahuje. Nije bitan razlog, bitno je da pritisak lekovima držite ispod 140/90mmhg. Izbegavajte slano i gazirano.