Postovani, bila sam kod kardiologa i uradila ultrazvuk srca i utrvdjeno je da mi srcani zalizak propusta, pa me zanima sta to znaci. Receno mi je da se cuvam infekcija grla pa me zanima da li i koliko to opasno. Aorta u korenu (mm) -2, 8 separacija veluma-1, 8 leva pretkomora-2, 7 lv edd-4, 0 lv esd-2, 4 ef=71% septum-0, 9 zadnji zid-0, 8 perikardni izliv-b. O tmp (e-ao) -1, 0. . . . . . . Regurgit-+1 a0 protok-1, 14 ttp (ea) -o, 87 a. Pulum. -1, 0. . . . . Regurgit-+1-2 ahezija na zadnjem zidu. Perikardu posteriorno zadebljan 7 mm aortna valvum trolisna pulmonalni protok-1, 0. Pr-1+do 2 kinetika zidova ocuvana. Molim odgovor, hvala unapred.

    Odgovoreno: 10. 12. 2009.
    • Poštovana,
      To propuštanje, kako vam je opisano znači da se krv vraća iz jedne šupljine u drugu, ali intenzitet tog vraćanja nije veliki tako da za sada nemate razloga za brigu.