Postovani danas u skoli sam sjedio mirno i praatio predavanje i odjednom sam izgubio dah a srce mi je napravilo kao jedan preskok i jedan veliki otkucaj i onda je nastravilo da kuca normalno samo ubrzanim tempom ja sa od toga morao da skoci msa stolice jer mi se nikad do sada nista nije desilo tako ali mi se desava cesto samo u slbijim preskocima, a ovaj je bio najjaci da sam skrozo kao izgubio dah a srce preskocilo. Ja mislim da su to ekstrasistole. Ali letos sam radoo holter 24 h i nista nisu nasli a i prosle godine sam isto tako radio i nista nije bilo nikakvih poreecaja. Inace sam mnogo anksiozna osoba. Imam 17 god i muskarac. Sta moze biti uzrocnik i da li su ekstrasistole kako se lece i kak ose otkrivaju. ? Hvalla vam unapred

    Odgovoreno: 10. 12. 2009.
    • Poštovani,
      To što opisujete liči na ekstrasistolu i postekstrasistolne fenomene. Ne predstavljaju neki ozbiljan nalaz ali njihov subjektivni doživljaj može biti jako neugodan. Treba ih identifikovati na ekgu ili holteru da bi se mogli tretirati.